IsolaCinema - KinoOtok » Spored projekcij Videa na pla??i

Spored projekcij Videa na pla??i

SREDA, 25. maja 2005

Trajanje programa: 339′

Posebno : Ob stoletnici slovenske kinematografije

  • Rudi Omota, prezrto poglavje slovenske kinematografije, Dra??en ? tader, 60′

Mlada slovenska digitalna produkcija

  • Kekec History, Ale?? Gibičar, Ga??per Antauer, 4′
  • Razprodaja sreče, Marko Horvat, 11′
  • Notturno capodistriano, Peter Le??nik, 8′
  • Hitro počasi, Zemira AlajbegoviÄ?, 12′
  • Isomso, Manca Bajec, 5′
  • Kratki film o drogah, Darko ? tante, 28′
  • SketchBox, Artgroup RGB, 7′
  • Feel the sun, Artgroup RGB, 6′
  • Rezka Burleska, Izak Ko??ir, Andra?? Kr??ič, 7′
  • Ä?rnobela, Vanja Stojanovič, 5′
  • Stadion, Gvozden DjuriÄ?, Luksuz produkcija, 8′
  • Evforija / Euforia, Bob Miloshevic, Luksuz produkcija, 13′
  • Zid, D??eno Rostohar, Metka Habinc, Luksuz produkcija, 3′
  • Hipnotika, Ana Morales, Luksuz produkcija, 4′
  • Karakoram Khush, Klemen Mali, 33′
  • Zlati res, M.A.Kovačič, VIS Zlati Kastrioti, 33′
  • Listen to Srečna mladina, Jaka Babnik, 22′
  • Cona-D, Robertina Sebjanič, Peter Ko??ir, 12′

Panorama: Glasba

  • Femi kuti: V ??ivo iz The Shrine / Femi kuti: Live at the Shrine, Rapha??l Frydman, FRANCIJA, 86′

Ä?ETRTEK, 26. maja 2005

Trajanje programa: 348′

Panorama: Zidovi

  • Made in China, Dra??en ? tader, 18′
  • 7.člen - Na??a pravica / Artikel 7 - Unser Recht, Eva Simmler, Thomas Korschil, AVSTRIJA, 83′
  • Pisatelji na meji / ??crivains des frontières, Samir Abdallah, Jos?? Reynès, FRANCIJA, 80′
  • Moja draga oljka / My dear olive tree, Osama Qashoo, VELIKA BRITANIJA, 18′
  • Bertin boj / El velo de Berta, Esteban Larrain, Ä?ILE, 73′
  • * Film presenečenja: KUBA, 15’
  • Oscar, Sergio Morkin, ARGENTINA, 61′

PETEK, 27. maja 2005

Trajanje programa: 308′

Vpogled: Festival Signes de Nuit I.del (6 filmov), FRANCIJA:

  • Brez naslova 1 / Sans titre 1, Kazumi Kanemaki, JAPONSKA, 7′
  • Defloracija /Desfloration, Rosamary Berrios, MEHIKA, 4′
  • Amer & Nasser, ira??ka brata (Amer et Nasser), Al Fadhil, IRAK, 5′
  • Ah Guai Puo, Tania Sng, SINGAPUR, 8′
  • Pojdi na kavo / Get your coffee, Pooyan Kazemi, IRAN 13′
  • Skočiti mora?? iz postelje / Hay que saltar del lecho, Patricia M. P??rez Fern??ndez, KUBA, 10′

Vpogled: Kino klub Novi Sad (4 filmi), SRBIJA IN Ä?RNA GORA,

  • The swing never stops, Marko KaÄ?anski, 5′
  • Zgornje podonavje / Gornje Podunavje, SrÄ?an ĐuranoviÄ?, 19′
  • Vojska (in jaz) / Armija (i ja), Filip MarkovinoviÄ?, 24′
  • Reichenburgh Brothers, Marko CvejiÄ?, 10′

Portret: Jean-Gabriel P??riot (7 filmov), FRANCIJA, 35′

  • Dies irae, 10′
  • Undo, 10′
  • Zmagujemo, ne pozabite / We are winning don’t forget, 7′
  • Pred tem sem bil ??alosten / Avant j’etais triste, 2′
  • De?? / Rain, 2′
  • Hudič v meni / Devil inside, 3′
  • Gay?, 1′

Panorama: Ljubezen

  • Obisk / Ziyaret, Didem Erayda, TURÄ?IJA, 19′
  • Kako čutim / How I feel, Goncalo C. Luz, PORTUGALSKA, 19′
  • Masha Mom, Micha?? Bukojemski, POLJSKA, 35′
  • BRÄ?V, Barbara Kelbl, Viktor Bertoncelj, Nina Kozinc, 19′
  • Same petice / Sve 5!, Dana BudisavljeviÄ?, HRVA? KA, 46′

Vpogled: Filmbank Amsterdam (8 filmov), NIZOZEMSKA

  • ? tirikrat / Four times, Martin Hansen, 7′
  • Monolog od zunaj / Monologue exterieur, Francien van Everdingen, 3′
  • Spominki iz Afrike / Souvenir uit Afrika, Arianne Olthaar, Marjolijn van der Meij, 7′
  • Pleseniva ladja / Mold Boat, Fred Pelon, 5′
  • Cheap Ludes, Jeroen Mol, John Doornik, 3′
  • Počasen začetek / Slow start, Marc Schmidt, 7′
  • Avtorportret: 20.stoletje kot mo??gani, 2.dan / Selfportrait of the 20th century as a brain, day 2, Dick Tuinder, 13′
  • Nevrotična kompilacija / Neurotica Compilatie, Han Hoogerbrugge, 4′

SOBOTA, 28. maja 2005

Trajanje programa: 302′

Prestavitev filmov ustvarjalne delavnice Vesela Kamera, 45′

Panorama: Afrika I.del

  • Tisti, ki jejo les / Ceux qui mangent le bois, Reza Serkanian, FRANCIJA, 52′
  • Ljubezen na daljavo / Fremde liebe, Bettina Haasen, NEMÄ?IJA, 52′
  • Ouaga, prestolnica filma / Ouaga, Capitale du cinema, Mohamed Challouf, BURKINA FASO / ITALIJA / TUNIZIJA, 60′
  • To je ??ivljenje / That’s life, Senad Hergič, AVSTRIJA, 15′

Panorama: Glasba

  • Muharem, glasba oči ??ivljenja / Muharem, muzika oči ??ivota, ??eljko Mirkovič, SRBIJA IN Ä?RNA GORA, 28’

Posebno : program ??tudentov iz Innsbrucka

  • Isola Cinema Trailer, Joachim Leitner, Harald Schernthaner, G??nther Heim, Ale Bachlechner, Georg Simbeni, Evelin Stark, Elias Stabentheiner
  • Kaj če / What if, Georg Simbeni, Evelin Stark in Ale Bachlechner, 6′
  • Shaji N. Karun – Portret / Shaji N. Karun – A portrait , Hari Schernthaner, G??nther Heim, Joachim Leitner, Georg Simbeni, Ale Bachlechner, Evelin Stark, Elias Stabentheiner,
  • Stan, Boris Muhr, Harald Schernthaner, Evelin Stark, 8′

Vpogled: Festival Signes de Nuit II.del, (1 film) FRANCIJA

  • 1982, Aleksander Duraj, 10′

NEDELJA, 29. maja 2005

Trajanje programa: 287′

Panorama: Glasba

  • Ä?ira-čara, Ali ste pripravljeni na Puppetmastaze? / Wick-a-Woo, Are you ready for the Puppetmastaz?, Sandra Kandelka, NEMÄ?IJA, 33′ hip-hop lutkovni in dokumentarni film

Panorama: Afrika II.del

  • Sestre na filmskih platnih / Sisters of the screen, Beti Ellerson, ZDA, 73′
  • Passe Bure! Re??iserka Fanta Regina Nacro / Passe Bure! Die Filmemacherin Fanta Regina Nacro, Dorothee Plass, Max Annas, NEMÄ?IJA, 34′

Panorama: Otroci

  • Payne siva / Payne’s grey, France Dubois, FRANCIJA, 5′
  • Najmalj??i /Bunso, Ditsi Carolino, FILIPINI, 63′
  • Majhni glasovi / Un pequenas voces, Eduardo Carrillo, KOLUMBIJA, 19′

Portret: Khavn

  • Mondomanila: institucija pesnikov / Mondomanila: Institusyon Ng Makata, FILIPINI, 15′
  • Brez glave / Pugot, FILIPINI, 15′

Edit this entry.